tel. +48 510-073-580

gabinet psychoterapii

gabinet psychoterapii

Paweł Światłoń psycholog psychoterapeuta w Krakowie

"Życie jest wyścigiem dojrzałości ze starością, skuteczna psychoterapia wspomaga pierwszą i opóźnia drugą" - S.M. Johnson

Moje zainteresowanie psychoterapią zaczęło się w liceum i zaważyło przy wyborze studiów - zdecydowałem się na Psychologię Stosowaną na Krakowskim UJ. W trakcie seminarium magisterskiego zajmowałem się badaniem wzorów zachowania i ich wpływu na jakość życia oraz zdrowie somatyczne. Kolejnym etapem w zdobywaniu wiedzy było ukończenie czteroletniego kursu psychoterapeutycznego w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym, aktualnie jestem w trakcie procesu certyfikacji. Swoją wiedzę rozwijam nadal uczestnicząc w konferencjach i wykładach. 

Wiedzę praktyczną zdobywałem na stażach w oddziałach szpitalnych zarówno ogólnych jak i ogólnopsychiatrycznych. Największy wpływ na moją pracę ma kilkuletnia współpraca z dr Krzysztofem Walczewskim, miałem przyjemność stażować na oddziale, któremu ordynuje, a aktualnie u niego poddaję moją pracę regularnej superwizji.
Moja praca w gabinecie to nie tylko psychoterapia, uważam że niektórzy Pacjenci potrzebują innej formy pomocy. W związku z tym: uczestniczę w przygotowaniach programów kryzysowych, przyglądam się przyczynom powtarzających się urazów kończyn i ich psychologicznym przyczynom, a w ubiegłym roku byłem konsultantem w Małopolskim Programie Profilaktyki Depresji "Wyprzedzić smutek". 

Prywatnie jestem kucharzem amatorem w naszej domowej kuchni. Chętnie podróżuje w poszukiwaniu nowych smaków i przygód. Lubię aktywnie spędzać czas, narciarstwo i żeglarstwo to moje pasje. 

Czasem ten pierwszy krok aby zdecydować się na pomoc u specjalisty jest najtrudniejszy. Można się ze mną umówić na wizytę telefonicznie, SMS czy email pawel@terapeuta.krakow.pl 
Jeśli zajmują Cię kwestie związane z naszą ewentualną współpracą lub psychoterapią, nie krępuj się zadawać pytań. Wybór dobrego psychoterapeuty jest bardzo ważny.